Mis nime all ja kus tegutsete, kuidas teiega kontakti saab?

MTÜ Juhan Kunderi Selts on Rakveres tegutsev suures osas endisi õpetajaid koondav ühendus. Selts loodi kirjaniku ja kooliõpetaja Juhan Kunderi ideede jätkamiseks. Asutajaliikmed kutsuvad ennast naljatades „Kunderi naisteks“. 2022. aastal täitub seltsil 30. tegutsemisaasta. 1999. aastal loodi seltsi juurde Rahvakool, mis tänaseks on haaranud suurema osa seltsi tegevusest. Rohkem infot meie kohta leiab kodulehelt kunderiselts.eu ja FB kontolt Juhan Kunderi Selts.

Millega tegelete ja missuguseid koolitusi pakute?

Seltsi eesmärk on vabahariduse ja rahvakultuuri arendamine Eestis ja ennekõike Virumaal. Suurem osa inimesi teab meid kui inglise keele, aiakujunduse ja taimeseade tarkuste jagajatena.

Mida peate enda tugevuseks?

Ühelt poolt on meie tugevuseks see, et meie seltsil on oma ruumid Rakvere linna ajaloo ühes olulisemas majas. Meie Pika tänava hoone oli Rakvere linna esimene gümnaasium. Seltsi maja oli elu- ja töökohaks Juhan Kunderile. Tugevuseks peame ka meie suurepäraseid koolitajaid, kelle juurest minnakse alati ära hea sõnaga ja tullakse ikka ja jälle tagasi, et ennast veelgi täiendada.

Keda ootate õppima või ennast täiendama?

Meie uksed on avatud kõigile, kes väärtustavad elukestvat õpet ja loomulikult ootame alati tagasi neid, kes juba on meie juures õppinud. Vabaharidus on kõigile!

Mis koolitused ka maksavad?

Me ei konkureeri suurlinnade hindadega. Kalkuleerime kursuse hinna nii, et õpetaja saaks õiglase tasu ja natuke jääks ka maja ülalpidamiseks.

Mis on teie arvates suurim probleem vabahariduslikul koolitusmaastikul?

Probleemi võib igast asjast teha, aga meie vaatame asja nii, et probleem on lahendus. Tark otsib ise probleemile vähemalt kaks lahendust ja alles siis läheb nõu küsima. Ja kui ikkagi midagi välja öelda, siis suurimaks probleemiks võiks pidada tohutut infoküllust, millest potentsiaalsel õppijal tuleb välja selekteerida see õige ja just temale sobiv. Kes valjemat häält teeb, seda kuuldakse. Kuid keegi tark on öelnud, et mitte kõuemüra ei pane taime kasvama, vaid seda teeb alla sadav vihm. Loodame, et otsijad leiavad enda jaoks üles kvaliteetset vabaharidust pakkuvad koolituskeskused.

Mis on olnud suurim eduelamus, mida olete kogenud. Mis teeb meele rõõmsaks?

Kui paar aastat tagasi tekkis tunne, et nüüd on kõik, paneme ukse lukku, siis hetkel näib, et kõik on alles ees. Aasta 2020 oli eriline aasta ja avas kõigile uusi võimalusi. Tuleb vaid haarata kinni ja minna muutustega kaasa. Kui seni oli neid, kes võibolla füüsiliselt ei saanud kursusele kohale tulla, siis mis nüüd viga? Hiireklikk ja paljud kursused avanevad arvuti ekraanil võluväel.