Meie raamatukappidest tulid päevavalgele külluslikud aarded 🙂. Kui leiad allpool olevast valikust midagi meelepärast, võta meiega palun ühendust evhl@vabaharidus.ee

Bernt Gustavsson, Haridus kaasajal

Hariduse võimalustest ja tingimustest kaasaegses ühiskonnas.

285-leheküljeline pehme köide. Eesti Vabaharidusliit, 2000.a.
Hind sõltuvalt raamatu seisukorrast 5-10 eurot. Hinnale lisandub postipakiautomaati saatmise tasu.

 

 

Zygmunt Bauman, Tim May,  Mõeldes sotsioloogiliselt

Selles algupärases, arusaadavalt ja erutavalt kirjutatud raamatus uurivad Zygmunt Bauman ja Tim May varjatud põhjusi, mis juhivad meie vaadet ümbritsevale maailmale.

Autorid selgitavad sotsioloogia põhimõisteid: näiteks individuaalsuse vastandumist kogukondlikule ja privileegide vastandumist ilmajäetusele. Kaardistades rada läbi sotsioloogia põhiküsimuste, vaatlevad Bauman ja May ka sotsioloogia rakendatavust igapäevaelus.Raamat on kirjutatud üliõpilastele, sotsioloogidele ja sotsiaalteadlastele, aga ka kõigile teistele, kes huvituvad meie igapäevaelu küsimustest ja dünaamikast.

Raamat kuulub sarja Õpetaja raamat. 235-leheküljeline kõvaköide. Eesti Vabaharidusliit, 2004.
Hind 10 eurot. Hinnale lisandub postipakiautomaati saatmise tasu.

 

Reet Valgmaa, Erle Nõmm, Õpetamisest: eesmärgist teostuseni

Raamatu eesmärk on mõtestada kahe õpetaja kogemust tööst interaktiivsete õppemeetoditega ning näidata, miks on enesetunnetuslik-kommunikatiivse lähnemisviisi rakendamine kaasaegses õpperuumis hädavajalik.

Raamat kuulub sarja Õpetaja raamat. 143-leheküljeline kõvaköide. Eesti Vabaharidusliit, 2008.
Hind 15 eurot. Hinnale lisandub postipakiautomaati saatmise tasu.

 

 

 

 

Peter Järvis, Praktik-uurija

Raamat uurib muutusi kutsetöös ja tööpõhises õppimises. See muudab teooria kontseptsiooni, väites, et kõik praktikud loovad isiklikke teooriaid ning et traditsioonilise teooria näiliselt objektiivsed teadmised pole midagi muud kui info, mida on vaja õppida ja praktikas katsetada. Raamat näitab, et teooria ja praktika traditsiooniline suhe on muutunud, ning osutab uutele suhetele nende kahe vahel.

See raamat on kirjutatud kõikidele praktikutele, olgu nad siis teatud valdkonna professionaalid, teadustööga tegelevad üliõpilased või konsultandid, kes teostavad uuringuid oma erialal või ametkonnas. Raamatus käsitletavate tegevusalade skaala on lai. Autor on silmas pidanud ka juhendajaid, kes tegelevad kraadiüliõpilaste ja praktik-uurijatega. Käsitlus viitab, et muutunud on mõtteviis, kuidas nähakse üliõpilast – ta on nii tudeng kui kolleeg-uurija.

Raamat kuulub sarja Õpetaja raamat. 194-leheküljeline kõvaköide. Eesti Vabaharidusliit, 2004.
Hind 10 eurot. Hinnale lisandub postipakiautomaati saatmise tasu.